Преди Черно Море - Ботев 02-03-2023 13:44

Главен съдия: Васимир Ел-Хатиб
Стадион: "Тича", Варна
Дата и час: 04.03.2023 15:00ч
ТВ/Лайв стрийминг: Диема Спорт

Отборът на Ботев (Пловдив) гостува на Черно Море в мач от 22-ри кръг на Първа Лига. Двубоят е в събота от 15:00ч на ст. "Тича" във Варна.

"Канарчетата" влизат в срещата след като победиха Берое с 1:0 в Битката за Тракия.

Преди този кръг Ботев заема 10-то място във временното класиране на Първа Лига с актив от 23 точки. "Моряците" пък от своя страна са 5-ти с актив от 36 точки.

След победата в Битката за Тракия с 1:0 над Берое, "канарчетата" получиха един ден почивка. От вторник футболистите на Бруно Балтазар започнаха своята подготовка за мача във Варна. Заниманията се проведоха по веднъж на ден до деня на мача.

До този момент двата тима са изиграли 114 мача помежду си в най-високото ниво на българския футбол. В тях "канарчетата" имат положителен баланс над "моряците" - 43 победи, 35 равенства и 36 загуби. Головата разлика е 148-124 в полза на ботевистите.

През настоящия сезон двата тима се изправиха в среща от 7-ия кръг на Първа Лига, която се игра на Футболен комплекс "Ботев 1912" в Пловдив и завърши 4:3 в полза на Черно Море. В нея "жълто-черните“ заслужаваха да вземат трите точки, като водеха в резултата до 88-ата минута, но късни голове и страхотен малшанс лишиха "канарчетата“ от точка срещу "моряците".