Пропуски и класическо поражение за Ботев на Герена 09-04-2016 21:52

Ботев претърпя втора поредна загуба в първенството, след като отстъпи с 0:3 като гост на Левски в мач от 28-ия кръг на „А” група. Резултата за домакините откри Венцислав Христов (33’), а Роман Прохазка (40’, 70’) реализира другите две попадения. Още преди първото попадение в срещата „жълто-черните” пропуснаха няколко отлични шанса да вземат аванс в мача, а свиреп шут на Тодор Неделев срещна гредата на вратата на Левски.

За Ботев след наказание се завърна Радослав Терзиев, който си партнираше с Филип Филипов в центъра на защитата пред Виктор Голас. Йордан Христов стартира на обичайната си позиция отдясно, а Орлин Старокин зае мястото на наказания Игор Ощипко в зоната на левия бек. Серкан Юсеин и Лъчезар Балтанов действаха като опорни халфове, а Тодор Неделев бе в ролята на плеймейкър. На фланговете започнаха Грегъри Нелсън и Рахави Кифуети, а атаката поведе Наско Милев.

Мача започна на високи обороти и интересните положения пред двете врати се заредиха още от самото начало.

Още с първата атака в двубоя домакините направиха голям пропуск. Петнайсет секунди след началния съдийски сигнал Венцислав Христов изскочи зад защитата, Виктор Голас блокира ударът му, но топката се насочи към Божидар Краев, който на празна врата стреля високо над рамката.

Това обаче по никакъв начин не притесни „жълто-черните”, които от този момент заиграха доста организирано и отговориха подобаващо. След продължителна атака в половиата на Левски, Йордан Христов се озова на стрелкова позиция в наказатеното поле. Капитанът на Ботев стреля в близкия ъгъл, Боян Йоргачевич обаче спаси.

Още в следващата атака Тодор Неделев разтресе дясната греда с топовен шут от около 30 метра.

В 17-ата минута Ботев направи нов пропуск. Плеймейкърът на „канарчетата” подаде триково с пета към нахлуващия отдясно Йордан Христов. Пред десния защитник се откри огромно пространство, но вместо да влезе очи в очи с Йоргачевич, Христов си скъси сам ъгъла, след което копна топката над плонжа на Йоргачевич, но тя бе изчистена защитник току пред голлинията.

Играта продължи равностойно в следващите минути, преди в заключителния четвърт час Левски да вземе превес и да направи това, което Ботев не успя – да оползотвори положенията си.

В 31-ата минута след грешка на Терзиев Божидар Краев излезе на позиция в наказателното поле на пловдивчани, но Виктор Голас отрази неговия шут. Две минути по-късно домакините откриха резултата. Венцислав Христов получи пас зад защитата и с удар под гредата изведе Левски напред – 1:0. В 40-ата минута с мощен удар от разстояние Роман Прохазка успя бързо да увеличи аванса на Левски и да даде спокойствие на своите преди втората част – 2:0.

Така след едно равностойно полувреме, в което Ботев спокойно можеше да вземе преднина в резултата, „канарчетата” се оттеглиха към съблекалните с два гола пасив.

На полувремето Николай Костов направи една промяна в състава, като на мястото на Серкан Юсеин пусна в игра Милен Гамаков.

Второто полувреме полувреме стартира без интересни ситуации пред двете врати. Играта се водеше между двете наказателни полета, но нито един от двата не успя да сътвори голово положение до 70-ата минута, когато Левски успя да реализира нов гол, с който на практика да убие интригата.

След диагонално центриране в наказателното поле на Ботев Веселин Минев свали топката с глава към Роман Прохазка, който с втория си гол в мача направи резултата 3:0.

В 78-ата минута „жълто-черните” можеха да върнат едно попадение, но диагоналният изстрел на Рахави Кифуети попадна в ръцете на Йоргачевич.

Пет минути по-късно резервата на домакините Адениджи бе изведен в наказателното поле, а ударът му срещна левия страничен стълб зад Виктор Голас.

ЛЕВСКИ: Боян Йоргачевич, Ал. Е. Александров, Сърджан Лукин, Ал. Д. Александров, Веселин Минев (77’ Бабатунга Адениджи), Георги Костадинов, Роман Прохазка, Радослав Цонев (68’ Мики Орачев), Франсис Нар (58’ Джереми Де Нойер), Божидар Краев, Венцислав Христов

БОТЕВ: Виктор Голас, Йордан Христов, Радослав Терзиев (72’ Даниел Златков), Филип Филипов, Орлин Старокин (73’ Лазар Марин), Серкан Юсеин (46’ Милен Гамаков), Лъчезар Балтанов, Тодор Неделев, Грегъри Нелсън, Рахави Кифуети, Наско Милев

Съдия: Николай Йорданов (София)