Пропуски, нерви и загуба за Ботев от ЦСКА - 0:1 в Пловдив 19-10-2022 21:15

Ботев (Пловдив) загуби с 0:1 от ЦСКА в отложена среща от 5-ия кръг на Първа лига. Двубоят се игра пред пълните трибуни на "Футболен комплекс Ботев 1912".

Двата тима направиха изпълнен с единоборства сблъсък, в който футболните достойнства бяха малко. "Канарчетата" направиха куп фрапантни пропуски, което се оказа решаващо.

В първата третина на мача липсваха каквито и да е ситуации пред двете врати, а двата отбора играха много предпазливо. В 30-ата минута Реда Рабей направи фрапантен пропуск, след като бе изведен от Елвис Ману сам срещу вратаря, но стреля в тялото му.

Последваха два нови пропуска за Ботев, след ситуации пред Току и Ману, а в края на първата част Реда Рабей нацели страничната греда директно от корнер.

След почивката имаше много искри на терена, а главният съдия Ивайло Стоянов с лекота раздаваше картони и за двата отбора. Така след много битка и малко футбол се стигна до 70-ата минута.

Джеймс Етоо извърши фаул срещу Марселино в наказателното поле, а съдията посочи бялата точка. Назон застана зад топката и с прецизен удар вкара за 0:1.

След гола футбол не се игра, а единственото положение се откри пред Маурисио Гарсес, който в 88-ата минута стреля в аут. В даденото от Ивайло Стоянов 5-минутно продължение гостите направиха всичко по силите си да се играят едва няколко секунди и се добраха до трите точки.

Ботев 0:1 ЦСКА

0:1 Назон (70)

СТАРТОВИЯТ СЪСТАВ НА БОТЕВ: Хидайет Ханкич, Па Конате, Виктор Генев, Мохамед Брахими, Емануел Току, Джеймс Етоо, Самуел Супрайен, Реда Рабей, Димитър Тонев, Елвис Ману, Роберто Пунчец

РЕЗЕРВИ: Георги Аргилашки, Рой Херман, Антоан Бароан, Николай Минков, Точукву Ннади, Джаспър Ван Хертъм, Уме Емануел