Силен Ботев обърна лидера в екшън с три червени картона 21-04-2012 17:35

Ботев победи Етър с 3:1 в най-зрелищния мач от началото на сезона. Дербито на кръга в Източната „Б” група се превърна в истински екшън, изпъстрен с всичко във футбола. Освен четирите попадения, зрителите видяха дузпа, три червени картона, греда и редица голови положения.

Мачът започна с натиск на „канарчетата” и още в началото Деян Христов пропусна на два пъти пред вратата на гостите. Най-опасната атака за гостите в първия половин час завърши с удар от малък ъгъл на Русков, спасен от Христо Иванов. Последва удар на Димо Атанасов, уловен от Цветомир Цанков и шут на Сашо Александров в аут. Около 20-ата минута Йордан Христов на два пъти пробва да вкара от разстояние, но стражът на Етър отново бе на висота и парира ударите на крилото.

В 35-ата минута „болярите” поведоха. Идриси бе изведен зад защитата и пусна успорено на голлинията към Русков, чийто удар от упор срещна ръката на Емил Аргиров. Главният съдия Таско Тасков посочи бялата точка и изгони с директен червен картон защитникът на „жълто-черните”. Христо Господинов вкара дузпата, въпреки че Ицо Иванов усети ъгъла и докосна топката.

При атаката за гола останаха съмнения за засада на Идриси, което нажежи атмосферата по трибуните. Бултрасите хвърлиха към терена димки, а страстите бяха потушени едва след 3-4 минути.

Минута преди края на полувремето реферът изгони за удар без топка Александър Русков от гостите и численото равенство бе възстановено.

На полувремето Костадин Видолов замени Дидо Христов с Петър Атанасов, който още в десетата секунда на втората част открадна топката и я подаде на съфамилника си Димо Атанасов, а той със силен шут по земя нацели лявата греда зад Цанков. Малко по-късно вратарят на гостите спаси удар на Сашо Александров.

Малко по-късно обаче капитанът на Ботев се превърна в герой с два бързи гола. В 55-ата минута Ивайло Русков сгреши, Димо Атанасов се отскубна сам срещу вратаря, а защитникът го задържа, заради което бе изгонен с директен червен картон. Александров застана зад топката и с виртуозен шут я изпрати в горния десен ъгъл за 1:1.

Пет минути по-късно Данчо Христов пусна скрит пас към Александров в пеналта, той пое топката и хладнокръвно я вкара през краката на Цанков за 2:1. Кривия можеше да направи хеттрик. Първо негов шут мина над гредата, а малко след това вместо да подаде на чакащия сам Димо Атанасов, той опита прехвърлящ удар, който мина встрани от вратата.

В 70-ата минута Мариян Огнянов подаде над защитата за Петър Атанасов, който от дъгата на наказателното поле прехвърли красиво излезлият да го пресреща Цанков и оформи крайното 3:1.

До края на срещата Ботев пропусна да направи победата си още по-изразителна, след като Петър Атанасов и влезлия на смяна Наско Курдов пропуснаха очи в очи с Цанков.

БОТЕВ: Хр.Иванов, Аргиров, Домакинов, Бонев, Ив.Димитров, Рахов, Огнянов, Александров (84-Курдов), Й.Христов, Д.Атанасов (76-Неделев), Д.Христов (46-П.Атанасов)

ЕТЪР: Цанков, Гайдаров, Русев, Томаш, Йорданов, Димов, Н.Петров, Станкев (62-Кямил), Господинов (57-Макенджиев), Русков, Идриси

Главен съдия: Таско Тасков (София)
Помощници: Цветан Овчаров (София), Мартин Венев (София)

Жълти картони: Бонев, Димитров, Александров, Й.Христов (БОТЕВ), Цанков (ЕТЪР)
Червени картони: Аргиров (35)(БОТЕВ), Русков (44), Русев (55)(ЕТЪР)