Страхотен мач и солиден аванс за "жълто-черните" след първия плейоф срещу Берое 15-05-2017 23:06

Ботев (Пловдив) взе солиден аванс преди след първия двубой от плейофите срещу Берое след категорична победа с 3:0 у дома. "Жълто-черните" изиграха отличен мач и напълно заслужено постигнаха класическа победа срещу старозагорци, която им осигурява убедителна преднина преди реванша в петък под Аязмото.

Омар Косоко изведе "канарчетата" напред с великолепен "падащ лист" в 14-ата минута, Фернандо Виана завърши страхотна атака в последните секунди на първата част, а Антонио Вутов заби третия гол с майсторско изпълнение от въздуха десетина минути преди края.

Възпитаниците на Николай Киров имаха инициативата през абсолютно целия двубой. Те не дадоха почти никакви шансове за попадение на тима на Ферарио Спасов, като единствените две опасности пред вратата на Георги Георгиев се получиха след разбърквания от статични положения.

Ботев контролираше топката уверено и контролираше умело темпото в мача. Момчетата в жълто-черно редуваха продължителните разигравания със скоростни атаки, а радващите окото комбинации бяха честа гледка на терена в Коматево в тази вечер.

Още в 7-ата минута пред Фелипе Бризола се откри шанс да изведе пловдивчани напред. Омар Косоко преодоля голям периметър и няколко противници с хубав рейд, след което пусна в коридор към бразилския си съотборник, който стреля без забавяне в обсега на Душан Перниш, който изби.

След още толкова игрови минути вратарят на Берое бе матиран от брилянтно изпълнение на "падащ лист" от Омар Косоко. Тодор Неделев намери французина с диагонален пас, той овладя кълбото и с великолепен прехвърлящ удар вкара за 1:0.

Гостите можеха бързо да върнат гола в 18-ата минута, когато след центриране от свободен удар пред вратата на Георги Георгиев настана продължително меле, но с решителна намеса Радослав Терзиев изби на сантиметри пред голлинията.

Две минути по-късно съдията Ангел Ангелов подмина игра с ръка в наказателното поле на Берое. След центриране на Лазар Марин, топката спря в ръката на защитник, но арбитърът прецени, че няма основание да посочи бялата точка.

Ботев вкара ключовия втори гол в последната атака на първото полувреме. Красива многоходова комбинация по десния фланг осигури пространство за Цветомир Панов, който центрира към Фернандо Виана, а бразилската деветка като истински голмайстор направи необходимото, за да вкара трудната за него топка в мрежата.

През второто полувреме домакините заложиха на сигурността и съсредоточиха усилията си върху това да държат съперника далеч от своята врата. Освен че го направиха по отличен начин "канарчетата" отбелязаха и нов важен гол в 81-ата минута. Влезлият на смяна Антонио Вутов вкара майсторски от въздуха след високо центриране на Лъчезар Балтанов и оформи крайното 3:0.