Тодор Неделев поведе Ботев (Пловдив) към трудна победа над Ботев (Враца) 20-06-2020 23:22

Ботев (Пловдив) постигна трудна победа с 3:2 над Ботев (Враца) в среща от 27-ия кръг на Първа лига. Двубоят се игра на "Футболен комплекс Ботев 1912", а в герой за "канарчетата" се превърна Тодор Неделев.

С днешния успех "жълто-черните" се класираха за следващата фаза на плейофите. Пловдивчани съумяха да опазят четирима от ключовите си футболисти, които бяха застрашени от натрупани картони за предстоящия реванш с ЦСКА-София.

Врачани стартираха активно срещата, като още в първите минути пропуснаха два отлични шанса за гол. В 16-ата минута Венцислав Керчев се оказа най-съобразителен при разбъркване в наказателното поле на "жълто-черните" и с удар отляво прати топката в мрежата за 0:1.

"Канарчетата" отговориха минута по-късно, когато остро центриране отляво бе напът да бъде засечено от Станислав Шопов, но топката бе избита пред талантливия футболист. В 19-ата минута Тодор Неделев отправи силен удар, но след рикошет в тялото на защитник кълбото напусна очертанията на терена. В 35-ата минута Янко Георгиев се намеси отлично, отразявайки опасен шут на Даниел Генов.

Второто полувреме стартира във вихрено темпо и с множество положения и пред двете врати. В 48-ата минута топката бе върната към вратаря на врачани, той бе пресиран от Тодор Неделев и националът отне кълбото, след което с премерен удар извън наказателното поле изравни - 1:1.

Само две минути по-късно Петър Атанасов направи невероятен пропуск, след като останал очи в очи с Янко Георгиев шутира покрай вратата. В 53-ата минута Тодор Неделев отправи техничен удар от 20 метра, а стражът на гостите се намеси добре и изби.

В 55-ата минута вратарят на врачани отрази и удар на Александър Тонев. Секунди по-късно Доминик Янков се разходи между двама бранители на "канарчетата" и се озова на добра позиция, но стреля много неточно.

В 57-ата минута центриране от корнер бе засечено от Лазар Марин, а Венцислав Керчев се намеси неумело и прати топката в собствената си врата - 2:1. В 70-ата минута Лазар Марин шутира отляво, а топката мина на метър от страничния стълб.

В 72-ата минута, след центриране от свободен удар, последва кратко разбъркване, топката се озова във Валери Домовчийски и нападателят с удар под гредата възстанови равенството - 2:2. В 75-ата минута Янко Георгиев се намеси решително, отразявайки много опасен удар отляво по атаката на гостите.

В 83-ата минута страхотният Тодор Неделев отново се превърна в герой за "канарчетата", реализирайки страхотно попадение. Националът получи кълбото на около 25 метра от вратата на врачани и с прекрасен бомбен изстрел разстреля вратаря за 3:2.

В 85-ата минута официален дебют за "канарчетата" записа юношата на Клуба Димитър Пройчев. В последната минута на добавеното време гостите получиха златен шанс да стигнат до точката, но Даниел Генов стреля неточно от свободен удар.

СЪСТАВЪТ НА БОТЕВ: Янко Георгиев, Джонатан Перейра, Станислав Работов, Иван Бандаловски, Лазар Марин, Радослав Терзиев (46 - Филип Филипов), Лъчезар Балтанов (62 - Костадин Ничев), Станислав Шопов (46 - Андерсон Барбоса, 75 - Бисер Бонев), Фабио Бурбано (85 - Димитър Пройчев), Тодор Неделев, Александър Тонев