В памет на Тоско: Ботев победи Арис за първи успех на "Колежа" 02-07-2023 22:34

Ботев (Пловдив) постигна престижна победа с 1:0 над Арис (Солун). Срещата се проведе пред 6000 зрители на стадион "Христо Ботев" в Пловдив.

Двубоят бе много емоционален, изпълнен с почест и уважение към паметта на незабравимия Тоско Бозаджийски. Двата отбора излязоха на терена със специални фланелки, посветени на Тоско.

От "жълто-черния" Клуб подариха плакет на семейството му. "Жълто-черните" организирани фракции и футболистите на двата тима поднесоха цветя на специално обособено място, между Южната и Трибуна Изток.

Двубоят започна с минута мълчание, а мачът бе спрян в 12-ата минута в памет на Тоско. В 19-ата минута срещата бе прекъсната в памет на фена на гръцкия тим Алхис Кабанос.

"Канарчетата" изиграха много силен мач, а двубоят бе неофициален дебют за Станислав Генчев. Единственото попадение отбеляза Мартин Секулич в 17-ата минута, а с асистенция се отчете Янис Карабельов.

Гърците имаха своите положения за изравняване на резултата, но Хидайет Ханкич се отчете с важни изяви. Малко преди края "канарчетата" удариха и страничната греда.