Ботев (Пловдив) загуби с 1:3 от АЕЛ (Лимасол) във втората си контролна среща от лятната подготовка. Попадението за "жълто-черните" на терена в столичния комплекс Царско село реализира Крум Стоянов в 58-ата минута. Преди това кипърският тим бе открил резултата с гол на Андреас Аврам още в 8-ата минута, а в заключителните минути на мача, след множество извършени смени, "канарчетата" допуснаха още две попадения и записаха втора загуба в контролите след поражението от Пелистер преди три дни.

АЕЛ започна по-активно двубоя, като превъзходството на противника се изчерпа само с по-трайното владение на топката. Все пак това даде резултат и 8-ата минута противникът поведе след рядко срещано изпълнение с външен фалц от малък ъгъл на левия защитник Андреас Аврам, което остави Иван Чворович безпомощен.

Четвърт час след началото момчетата на Николай Киров изравниха играта, а във втората половина от първото полувреме взеха инициативата и пропуснаха няколко добри възможности за изравнително попадение.

На два пъти Тодор Неделев опита удари от около 20 метра, които преминаха встрани от вратата. Омар Косоко също си изработи шанс да вкара след самостоятелен пробив, но и неговият изстрел не намери целта. Най-доброто положение се откри пред игралия на върха на атаката Крум Стоянов, който не успа да реализира от отлична позиция, след като Йордан Минев му свали по чудесен начин топката.

Така след първите 45 минути Ботев се оттегли на почивката с гол пасив без да е допуснал опасност пред своята врата и с няколко пропуска пред тази на противника.

В началото на втората част малшансът продължи да преследва носителите на националната купа. Тодор Неделев видя излезлия напред вратар и опита параболичен удар, който обаче срещна напречната греда.

Малко по-късно Крум Стоянов бе изведен сам срещу вратаря, но насоченият му покрай кипърския страж шут профуча на сантиметри над напречната греда.

Още в следващата атака бързоногият нападател се реваншира с много красив гол. Стоянов получи топката в наказателното поле на АЕЛ и с прехвърлящ удар от малък ъгъл възстанови равенството - 1:1.

След 60-ата минута в двата състава бяха извършени множество смени. В игра за Ботев се появиха куп млади момчета, а единствените, които записаха пълни 90 минути в мача бяха Виктор Генев и Йордан Минев.

В 78-ата минута тимът от Лимасол излезе отново напред в резултата. Попадението падна след изпълнение на корнер, при което отбраната в жълто-черно остави Аронбарена да стреля с глава отблизо за 1:2.

По този начин АЕЛ успя да реализира на два пъти без да е създал реално голово положение.

Няколко минути по-късно кипърският отбор организира контраатака, завършена с точен удар от Исмаел Саси за крайното 1:3.

Съставът на Ботев: Иван Чворович, Цветомир Панов, Пламен Димов, Виктор Генев, Йордан Минев, Меледже Омнибес, Лъчезар Балтанов, Фелипе Бризола, Тодор Неделев, Омар Косоко, Крум Стоянов

Резерви: Даниел Кайзер, Лазар Марин, Серкан Юсеин, Кристиан Димитров, Милко Георгиев, Алваро Юлиано, Радослав Апостолов, Иван Василев, Исмет Рамадан