Втора лига: Ботев и Марица сложиха точка на сезона с 4-голово шоу 21-05-2022 18:52

Дублиращият отбор на Ботев (Пловдив) завърши наравно 2:2 с Марица (Пловдив) в среща от последния кръг на Втора лига. Двубоят се игра пред около 300 зрители на "Футболен комплекс Ботев 1912".

Въпреки много тежкото време и ранния начален час на мача, двата тима се постараха да завършат сезона с добро представяне. "Жълто-черните" бяха водени от помощник-треньора Минчо Цветанов.

Срещата не бе изпълнена с множество голови положения. В 34-ата минута Иво Казаков проби отдясно и подаде отлично към Благовест Данчев, който отблизо прати топката в мрежата за 1:0.

Последва мигновен отговор на гостите, които до края на първата част стигнаха до пълен обрат. Мариян Тонев се възползва от лоша игра в защита на ботевистите в 38-ата минута и изравни, а в самия край на полувремето Теодор Фърков отблизо вкара за 1:2.

След почивката играта продължи да бъде равностойна, а напълно заслужено "канарчетата" стигнаха до равенството в 79-ата минута. Тогава Емил Колев пусна извеждащо подаване към Георги Трифонов, а нападателят не пропусна да фиксира крайното 2:2.

По този начин вторият отбор на Ботев завърши сезона на 16-та позиция с актив от 38 точки. "Канарчетата" записаха 8 победи, 14 равенства и 14 загуби.

СТАРТОВИЯТ СЪСТАВ НА БОТЕВ: Мартин Панев, Димитър Балинов, Мартин Христов, Иван Иванов, Венцислав Богданов, Димитър Пройчев, Благовест Данчев, Пламен Цончев, Самуел Акере, Иво Казаков, Монир ал Бадарин

РЕЗЕРВИ: Християн Карастойков, Емил Колев, Юсеин Касов, Никола Гелин, Благовест Величков, Стефан Попов, Георги Трифонов