Втора Лига: Ботев обърна Созопол и взе важни точки, Момо Туре с дебютен гол 02-04-2022 19:01

Дублиращият отбор на Ботев се наложи с 4:1 над Созопол. Срещата от 29-ия кръг на Втора лига се игра на "Футболен комплекс Ботев 1912".

Двубоят стартира кошмарно за пловдивчани. Още в 3-ата минута Венелин Филипов откри за Созопол след неразбирателство в тима на Ботев.

В 18-ата минута "канарчетата" стигнаха до равенството. Димитър Балинов се разходи между синята отбрана и с удар по земя изравни.

В самото начало на втората част Момо Туре направи пълен обрат, а асистенция записа Бисер Бонев. Само две минути по-късно роденият през 2005 година Монир Ал Бадарин вкара трети гол с красив удар.

В средата на втората част Юсеин Касов бе съборен в наказателното поле и "канарчетата" получиха дузпа. Зад топката застана Иван Василев, който с хладнокръвно изпълнение фиксира крайния резултат.