Втора лига: Ботев победи Янтра, Уме Емануел блести с нови два гола 09-10-2022 18:05

Дублиращият отбор на Ботев (Пловдив) победи с 2:0 Янтра (Габрово) в среща от 12-ия кръг на Втора лига. Двубоят се игра пред около 300 зрители на "Футболен комплекс Ботев 1912".

"Канарчетата" се бориха за победата през всичките 90 минути и въпреки изключително младия си тим успяха да вземат трите точки. По този начин ботевистите продължиха възходящата линия и взеха седем точки в последните си три мача.

Още във втората минута Ивайло Иванов, който бе сред най-активните в състава на гостите, прати топката в мрежата, но попадението бе отменено заради засада. В 18-ата минута, след центриране отдясно по атаката на Янтра, Добромир Бонев засече с глава, но топката излезе в аут.

В 31-ата минута опасен диагонален удар на Иван Василев профуча покрай гредата на Славков, а 2 минути по-късно Християн Славков се намеси отлично, избивайки удар с глава.

Второто полувреме стартира с ранен гол за "канарчетата". По-малко от минута след съдийския сигнал на Волен Чинков "жълто-черните" организираха атака през центъра, Мартин Ситев пусна превъзходен пас към Уме Емануел, който преодоля излезлия напред вратар и на празна врата вкара за 1:0.

Последва натиск на гостите, които в 52-ата минута изпълниха три поредни корнера, но отбраната на пловдивчани се справи. Последва далечен, но точен удар към вратата на Ботев, който бе отразен от Християн Славков.

В 65-ата минута ботевистите на два пъти организираха опасни контри, но и в двата случая финалният пас не бе точен. В 75-ата минута центриране отдясно предостави топката на Атанас Йорданов, който овладя и се озова на чиста позиция, но защитник парира удара.

Така се стигна до последната, 90-та минута, в която Уме Емануел вдигна зрителите на крака. Роденият през 2004 година нападател пое топката в центъра на терена, премина като на парад през множество бранители и останал сам срещу вратаря го разстреля за крайното 2:0.

СТАРТОВИЯТ СЪСТАВ НА БОТЕВ: Християн Славков, Димитър Балинов, Мирослав Георгиев, Никола Нейчев, Мартин Христов, Хуго Аззи, Мартин Ситев, Пламен Цончев, Самуел Акере, Никола Гелин, Уме Емануел

РЕЗЕРВИ: Мартин Панев, Костадин Татаров, Габриел Златанов, Добромир Павлов, Атанас Йорданов, Монир Ал Бадарин, Даниел Гичев