Втора лига: Ботев с тежка загуба от Хебър 27-02-2022 17:00

Дублиращият отбор на Ботев допусна тежка загуба с 0:3 от Хебър. Двубоят от 24-ия кръг на Втора лига се игра на стадион Георги Бенковски в Пазарджик.

Момчетата на Стефан Стоянов допуснаха много леки голове, което се оказа решаващо за загубата. В 23-ата минута Евгени Игнатов стреля директно от свободен удар, топката мина покрай стената и влетя във вратата за 1:0.

Малко по-късно Иван Василев пропусна отлична възможност, след като от точката на дузпата от движение стреля във вратаря. В следващите минути домакините пропуснаха няколко ситуации.

Така се стигна до 39-ата минута, в която Ботев допусна безобразен гол. Вратарят Славков подаде към Вуцов, който опита да продължи към съотборник, но вместо това подари топката на Емануил Манев, който на празна врата вкара за 2:0.

След почивката играта се водеше предимно в половината на "жълто-черните". В добавеното време Манев вкара втория си гол с удар от средна дистанция.