Юношите на Ботев Пловдив до 19 години биха драматично Черноморец 28-08-2010 10:37

Юношите на Ботев Пловдив до 19 години победиха Черноморец с 2:1. Двубоят се игра в село Катуница.

Двубоят започна равностойно. Първата по-сериозна атака на канарчетата бе в средата на първото полувреме, когато Николай Парнаров стреля от малък ъгъл, но не успя да отбележи. Малко след това играта бе спряна, за да могат футболистите на двата отбора да се освежат, заради тежките условия за игра. Малко след кратката пауза бургазлии направиха бърза атака по лявото крило и след неразбирателство в защитата на Ботев откриха резултата. До края на първата част нямаше чисти положения пред двете врати.

Второто полувреме момчетата на Тодор Зайцев излезнаха много мотивирани и надъхани за победа. Канарчетата изравниха след като Тодор Неделев центрира от фаул в наказателното поле на "акулите", Костадин Стоянов свали топката с глава към Деан Павлов, който отбеляза за 1:1.

В края на мача канарчета организираха бърза контра, при която играч на Ботев бе фаулиран в наказателното поле и главния съдия посочи бялата точка. Зад топката застана капитана Тодор Неделев, който хладнокръвно реализира и донесе победата за жълточерните.

След 3-тия кръг Ботев Пловдив все още няма загуба, като има 2 победи и едно равенство. Следващата седмица "канарчетата" играят срещу Видима.

Ботев`95 направи равенство 1:1 с Тракия`94 в контрола играна днес на стадион "Христо Ботев". Голът за Ботев Пловдив отбеляза Васил Петров.