Здрава битка, два гола, мощна подкрепа от трибуните и равенство в Стара Загора - 1:1 в Битката за Тракия 26-02-2022 16:48

Ботев (Пловдив) и Берое (Стара Загора) завършиха 1:1 в среща от 21-ия кръг на Първа лига. Битката за Тракия се игра на стадион "Берое" в Стара Загора.

"Канарчетата" се чувстваха като домакини под Аязмото, след като над хиляда пловдивчани изпълниха сектора за гости. През целия мач "жълто-черните" получиха мощна подкрепа от трибуните, което спомогна на отбора да стигне до точката.

Момчетата на Азрудин Валентич изиграха слаб мач, като не успяха да разкрият пълния си потенциал. Домакините имаха превес по отношение владение на топката, а по-голяма част от игровото време се проведе в половината на "канарчетата".

Въпреки това, "заралии" не успяха да вземат пълния комплект точки, а със спечелената точка Ботев остава на третата позиция в таблицата. Резултатът бе открит в 43-ата минута, когато бившият футболист на "канарчетата" Джонатан Перейра се разписа след кратко разбъркване и удар от близка дистанция.

След почивката ботевистите изнесоха играта в половината на съперника, но много трудно стигаха до нещо опасно. В 84-ата минута Ботев стигна до равенството с гол на Реда Рабей, а попадението дойде след много красива атака.

Самуел Супрайен пусна пас напред към Димитър Тонев, а сърцатият халф от своя страна овладя и пусна остро подаване към Мохамед Брахими. Офанзивният играч с красиво докосване отклони от движение към Реда Рабей, а халфът останал сам срещу вратаря прати топката в мрежата за 1:1.

СЪСТАВЪТ НА БОТЕВ: Хидайет Ханкич, Па Конате, Виктор Генев, Тодор Неделев (58 - Дилан Мертенс), Мохамед Брахими, Емануел Току, Антоан Бароан (58 - Димитър Тонев), Джеймс Етоо (58 - Николай Минков), Самуел Супрайен, Реда Рабей (89 - Лъчезар Балтанов), Роберто Пунчец (71 - Филип Филипов)