"Жълто-черен" Пловдив празнува - Ботев спечели градското дерби с Локомотив! 05-03-2022 20:16

Ботев (Пловдив) се наложи с 2:1 над Локомотив (Пловдив) в дербито от 22-ия кръг на Първа лига. Мачът се игра пред препълнените трибуни на "Футболен комплекс Ботев 1912", а преди първия съдийски сигнал тенорът Ивайло Михайлов изпълни химна на България.

"Жълто-черните" постигнаха победата с отборна и задружна игра, а двете попадения вкараха Виктор Генев и Джак Лейн. С огромна заслуга за успеха бе и вратарят Георги Аргилашки, който спаси дузпа на Димитър Илиев при резултат 0:0.

Първата част бе много нервна, като за това допринесе и напрежението по трибуните. Играта бе спирана на няколко пъти заради ексцесии между двете публики, което попречи на двата тима да демонстрират качествата си.

В 8-ата минута Парвиз Умарбаев пропусна от няколко метра, пращайки топката над вратата. Последваха пропуски на Брахими и Карагарен, а в добавеното време на първата част гол на Антоан Бароан бе отменен заради засада.

Второто полувреме стартира с красива хореография от бултрасите, придружена от 5-минутна заря, която озари небето над Пловдив. Малко след края на зарята, в 55-ата минута трибуните на клубната база замлъкнаха, тъй като "черно-белите" получиха дузпа.

Зад топката застана Димитър Илиев, но изпълнението му бе отразено от блестящия Георги Аргилашки, който улови топката за радост на хилядите ботевисти по трибуните. Последваха смени в състава на Ботев, като в игра се появиха Димитър Тонев и Джак Лейн.

Именно след смените в пореден мач ботевистите стигнаха до попадение. В 76-ата минута Виктор Генев взриви трибуните, след като с глава засече центриране на Тодор Неделев и във втори пореден мач се разписа във вратата на Локомотив - 1:0.

В 85-ата минута на сцената се появи новото попълнение Джак Лейн, който блесна с прекрасен гол, а Тодор Неделев записа втора асистенция на сметката си. Капитанът на "жълто-черните" пусна пас зад гърба на локомотивската отбрана, Джак Лейн надигра бранител и прекара топката между краката на вратаря за 2:0.

За да е пълна драмата в стила на пловдивското дерби, в 89-ата минута Димитър Илиев намали резултата с удар от средна дистанция, рикоширал в тялото на бранител. До края на двубоя Ботев не допусна положения пред Георги Аргилашки и ботевистите се поздравиха с трите точки.

СЪСТАВЪТ НА БОТЕВ: Георги Аргилашки, Па Конате, Виктор Генев, Дилан Мертенс, Тодор Неделев (86 - Лъчезар Балтанов), Мохамед Брахими (64 - Димитър Тонев), Емануел Току (86 - Николай Минков), Антоан Бароан (72 - Джак Лейн), Джеймс Етоо, Самуел Супрайен, Реда Рабей