"Жълто-черна" еуфория! Ботев прегази Левски и оглави класирането в Първа лига 20-08-2021 23:33

Ботев (Пловдив) е новият водач в класирането на Първа лига. В среща от 5-ия кръг "канарчетата" разбиха с 3:1 Левски (София).

Пловдивчани надиграха тотално своя съперник, като можеха и да запишат още по-убедителен успех. След края на мача Азрудин Валентич и момчетата му в продължение на над 20 минути обираха овациите на публиката, която ги изпрати на крака с бурни песни и аплодисменти.

Още в 4-ата минута Антоан Бароан се озова на отлична позиция в наказателното поле, но ударът му мина покрай вратата. В 13-ата минута Антоан Бароан вкара топката в мрежата на "сините", но след намесата на ВАР попадението бе отменено заради засада.

В 19-ата минута, завърналият се като титуляр Тодор Неделев, напомни за себе си и отправи страхотен удар, който бе избит от Николай Михайлов. "Сините" отвърнаха с опасен удар на Георги Миланов, но Георги Аргилашки се намеси блестящо и изби.

В 34-ата минута Шелис от няколко метра стреля покрай вратата. В последната минута на първата част Па Конате бе съборен от Галчев в наказателното поле, а главният съдия отсъди дузпа и показа червен картон на бранителя. Зад топката застана Тодор Неделев, който с прецизно изпълнение взриви трибуните.

Второто полувреме не стартира по най-добрия начин за "канарчетата", като гостите имаха своите шансове. В 48-ата минута Мартин Петков отправи истински снаряд към вратата на Ботев, но Георги Аргилашки с фантастичен рефлекс парира удара на национала.

В 54-ата минута Михайлов отрази удар на Емануел Току, а 9 минути по-късно пловдивчани отново ликуваха. Антоан Бароан центрира отляво, Атанас Илиев и Симеон Славчев се сбориха за топката, а бранителят на "сините" я прати в собствената си врата - 2:0.

В 72-ата минута в игра се появи Димитър Тонев, а само три минути по-късно сърцатият халф се отчете с асистенция. Тонев проби отляво и центрира, а Антоан Бароан от движение направи безпомощен Михайлов за трети път - 3:0.

В 80-ата минута гостите стигнаха до почетно попадение чрез Радослав Цонев, който се разписа от дузпа. Дълбоко в добавеното време столичани получиха опасен свободен удар, но Георги Аргилашки спаси и даде старт на "жълто-черните" празненства, които продължиха дълго след последния съдийски сигнал.

СЪСТАВЪТ НА БОТЕВ: Георги Аргилашки, Па Конате, Виктор Генев, Дилан Мертенс, Тодор Неделев (63 - Кевин Янсон), Атанас Илиев (90 - Иван Василев), Емануел Току (90 - Станислав Работов), Николай Минков (46 - Филип Филипов), Самуел Супрайен, Антоан Бароан, Реда Рабей (72 - Димитър Тонев)