"Жълто-черна" радост! Ботев се окичи с бронзовите медали след победа над Славия 22-05-2022 22:57

Отборът на Ботев (Пловдив) грабна бронзовите медали в Първа лига за сезон 2021/2022. В среща от последния кръг на плейофите "канарчетата" се наложиха с 2:1 над Славия (София).

По същото време в София тимът на Левски допусна домакинска загуба на "Герена" с 0:1 от Лудогорец. По този начин ботевистите изпревариха "сините" и се окичиха с медалите за третото място.

Двубоят на "Футболен комплекс Ботев 1912" предложи две лица. През първата част голове не паднаха и головите положения липсваха, а попадение на Кристиан Добрев бе отменено заради засада.

В 51-ата минута опасен удар на Димитър Тонев мина покрай вратата. Само две минути по-късно Джак Лейн демонстрира страхотната си скорост и след като надбяга Виячки простреля Вуцов за 1:0.

В 60-ата минута Неделев пропусна от чиста позиция, а минута по-късно капитанът пробва удар от центъра, пратил кълбото на сантиметри от гредата. В 66-ата минута пловдивчани ликуваха за втори път, а автор на гола стана Николай Минков.

Удар на Неделев бе блокиран и кълбото се озова в Николай Минков, който хладнокръвно прати топката в мрежата, реализирайки първия си гол за ботевистите в Първа лига. В 76-ата минута Джеймс Етоо изчисти пред голлинията, а пет минути преди края Валентин Петров намали резултата.

Срещата в Пловдив приключи с няколко минути преди тази в София и футболисти и фенове трепетно очакваха последния съдийски сигнал в столицата. Когато той бе факт настъпи бурна радост и еуфорията завладя всички "жълто-черни" сърца.

СТАРТОВИЯТ СЪСТАВ НА БОТЕВ: Християн Славков, Тодор Неделев, Антоан Бароан, Николай Минков, Лъчезар Балтанов, Точукву Нади, Димитър Тонев, Роберто Пунчец, Джак Лейн, Атанас Чернев, Филип Филипов

РЕЗЕРВИ: Мартин Панев, Дилан Мертенс, Джеймс Етоо, Момо Туре, Пламен Цончев, Мартин Христов, Монир Ал Бадарин