Ботев отстъпи на Лудогорец у дома 03-05-2015 17:07

"Ботев" загуби от гостуващия "Лудогорец" с 1:3 в мач от 28-ия кръг в "А" група. Головете тима от Разград отбелязаха Жуниор Кишада (2' и 41') и Вандерсон (86'), а почетния гол за "канарчетата" реализира Томаш Иршак (88').

Двубоят започна много зле за "жълто-черните" и още в първата си атака, секунди след началния съдийски сигнал, гостите стигнаха до греда. Върджил Мисиджан направи дълъг рейд по левия фланг и върна топката към Марселиньо, който стреля в левия страничен стълб.

Само минута по-късно гостите вече водеха в резултата. След центриране от фаул в наказателното поле пред Адам Стаховяк, Гамаков изчисти лошо топката, тя попадна в краката на Жуниор Кишада и нападателят на "Лудогорец" я изпрати в мрежата за 0:1.

Въпреки тежкия старт на мача, "Ботев" успя да се съвземе. В 6-ата минута бърза комбинация отдясно изведе Йордан Христов в наказателното поле, капитанът на "канарчетата" опита да намери чакащия на стрелкова позиция Цветелин Чунчуков, но пасът му бе блокиран от шпагат на противник.

Още в следващата атака гостите също можеха да вкарат, но Марселиньо не уцели вратата от добра позиция. Последваха далечни удари на Ешпиньо и Кишада, които бяха спасени от Адам Стаховяк.

Постепенно "Ботев" изравни играта и дори притисна лидера в "А" група в собствената му половина. "Канарчетата" организираха натиск и принудиха гостите да играят на контраатака. Най-добрата възможност за изравняване се откри пред Лъчезар Балтанов в 29-ата минута. Халфът изскочи зад защитата след центриране на Иршак от фаул, но ударът му с глава мина на сантиметри покрай десния страничен стълб.

Пет минути по-късно пас Мариян Огнянов промуши топката с пас през центъра на разградската защита, Цветелин Чунчуков също се измъкна зад нея, но позволи да бъде застигнат и блокиран преди да стреля сам срещу Владислав Стоянов. В 39-ата минута младият нападател на "жълто-черните" получи нов шанс, но този път ударът му бе омекотен от рикошет в крак на бранител и Стоянов спаси.

Точно, когато изглеждаше, че "Ботев" има сили да обърне развоя на срещата, "Лудогорец" успя да реализира нов гол. Йордан Христов покри засадата след пас зад защитата към Жуниор Кишада, Даниел Златков застигна нападателя, но не успя да го пребори за топката и очи в очи със Стаховяк острието на гостите удвои резултата - 0:2.

Последния щрих преди почивката бе спасяване на Владислав Стоянов след удар под гредата на Лъчезар Балтанов.

Негативният развой на мача явно повлия на "жълто-черните" и тонус в играта на "Ботев" след почивката видимо спадна. Все пак момчетата на Петър Пенчев имаха ранна възможност да намалят пасива си. В 55-ата минута след Божидар Васев направи рейд в наказателното поле, но точно преди да стреля си попречи с Филип Филипов, който бе в по-добрата позиция да шутира.

Последва дълго затишие пред двете врати, по време на което Цветелин Чунчуков бе заменен принудително от Станислав Дрянов.

Чак в 79-ата минута Мариян Огнянов вдигна трибуните с атрактивен шут от въздуха, отразен акробатично Владислав Стоянов.

Минута по-късно Васев намери на чиста позиция в наказателното поле Станислав Дрянов, който обаче стреля твърде слабо и неточно с левия крак сам срещу Стоянов.

В 82-ата минута Браян Ангуло стреля опасно, а топката закачи напречната греда и излезе в аут. Малко по-късно Адам Стаховяк отрази без проблем слаб удар на Марселиньо.

В 86-ата минута гостите направиха резултата класически след точен удар на Вандерсон за 0:3.

В 88-ата "Ботев" стигна до почетен гол. Лазар Марин проби отляво и върна топката към границата на наказателното поле, откъдето Томаш Иршак я насочи майсторски в горния ляв ъгъл за крайното 1:3.

"БОТЕВ": Адам Стаховяк, Йордан Христов, Даниел Златков, Пламен Николов, Филип Филипов, Томаш Иршак, Лъчезар Балтанов (90' Серкан Юсеин), Милен Гамаков (60' Лазар Марин), Божидар Васев, Мариян Огнянов, Цветелин Чунчуков (65' Станислав Дрянов)

"ЛУДОГОРЕЦ": Владислав Стоянов, Жуниор Кейсара, Александър Барт, Козмин Моци, Браян Ангуло, Светослав Дяков (52' Христо Златински), Фабио Ешпиньо, Марселиньо, Върджил Мисиджан (82' Йонес Хамза), Михаил Александров, Жуниор Кишада (68' Вандерсон)

Съдия: Александър Костадинов (София)

ж.к. Стаховяк, Гамаков, Огнянов (Бот); Ешпиньо (Луд)