Великолепен Ботев унищожи Бейтар на Лазур 20-07-2017 22:43

Ботев (Пловдив) изигра един от най-силните си мачове и постигна една от най-категоричните си победи в евротурнирите, след като разнищи израелския Бейтар (Йерусалим) с 4:0 и с общ резултат 5:1 се класира за третия предварителен кръг на Лига Европа, където ще срещне португалския Маритимо.

Блестяща игра, голове красавци и куп пропуснати положения видяха зрителите на ст. Лазур в Бургас. Пламен Димов даде старт на головото шоу в 10-АТА минута с гол с глава след центриране на Неделев от корнер.

Фернандо Виана заби воле шедьовър за 2:0 в 32-АТА, а пропуски на Крум Стоянов и отново Виана позволиха на израелците да се приберат на почивка само с два гола пасив.

Лъчезар Балтанов съкруши гостите с гол две минути след почивката. Капитанът направи 3:0 с добавка след гениални изпълнен фаул от Неделев.

Последваха нова порция красиви комбинации и пропуски пред израелската врата преди Фелипе Бризола да оформи крайното 4:0 в самия край.